Reisvoorstel JC XX

breathtaking ecuador

hola mannen/dames van JC xx,

Hier is ‘ie dan: het reisvoorstel waar jullie op zaten te wachten! Ecuador, echt een waanzinnige bestemming in het prachtige Latijns-Amerika; een geweldige latin culture, prachtige steden, outdoor activities, adembenemende stranden, de onbeschrijflijk indrukwekkende Amazone, gruwelijke vulkanen en gezellige plekjes waar je heerlijk kan borrelen en eten. De absolute must-sees op deze trip zijn zonder enige twijfel het XXprachtige Quito, indrukwekkend Cotopaxi National Park, het kratermeer Quilotoa op 4000m, adembenemende Amazone bij Tena, lustrumreis paradijs Baños en surf town Montañita! Oh wat een heerlijke plekken!

Quito-Ecuador-Lustrumreis-Street-

Bij elke dag staat er O/L/D wat inhoudt dat het ontbijt, lunch of diner inbegrepen zit. Latijns-Amerika is in ieder geval een vette keuze en Ecuador is echt een topland; veel latino feesten, superlekker weer, vulkanen, zeeën, meren, de Amazone jungle en daarnaast natuurlijk jullie fijne XXjaarclub als elkaars gezelschap. Que Bueno! Jullie zullen slapen in een mooie mix van hotels, lodges en high-end hostels. Wij, van Lustrumfiesta, hebben alle locaties, hotels, hostels en villa’s bezocht die wij aanbieden. Daarnaast hebben wij alle tours gedaan die in deze reis staan en ook hebben wij bij ieder tentje gegeten die wij aanbieden in het reisprogramma. Hier kan geen enkele andere organisatie tegenop!

Dus zet alvast je zonnebril op, gooi de voetjes omhoog, pak wat cocktails, corona’s en tequila’s erbij, zet die speaker hard aan met deze heerlijke Lustrumfiesta Latino Hitjes afspeellijst op en droom alvast helemaal weg bij de gedachte van al het moois dat Latijns-Amerika te bieden heeft!

Dag 1 - quito

aankomst!

EIN-DE-LIJK. Na een lange vlucht – hopelijk vol met afgezaagde films, gratis drank en overheerlijke maaltijden – kan het avontuur dan écht beginnen, heerlijk! Een broeierig vliegveld zonder airco in Quito is het bescheiden begin van een waanzinnige reis. Een privé busje staat buiten op jullie te wachten met in de achterbak een koelbox vol koud bier, dat hebben jullie wel verdiend na zo’n lange vlucht!  

Als jullie willen, kun je meteen de stad induiken. Quito heeft een geweldig nachtleven. Wij kennen natuurlijk de juiste tenten en weten waar je op welke dag moet zijn. We hebben ze zelf allemaal uitgeprobeerd: wat een hondenbaan he?! Er zijn ook vette clubs als jullie dat mooi vinden. Wij raden zelf vooral de reggaeton schuurtenten aan; live like a local, party like a local hehe!

Dag 2 - Quito

City tour & cooking class

Vervolgens zullen jullie een echte Ecuadoraanse sterrenchef ontmoeten bij de lokale markt in het oude centrum van Quito. Samen met hem gaan jullie de ingrediënten kopen voor jullie cooking-class! Een bezoekje aan de markt is een hele ervaring! Het is er lekker druk, er is van alles te koop en te proeven en jullie zullen je ogen uit kijken. De chef zal vertellen over lokale gerechten en recepten en zal jullie lekker maken met verschillende opties om te koken, hmm! Natuurlijk gaan jullie vervolgens onder het genot van een wijntje smullen van jullie eigen gekookte maaltijd, yummie! 

Vandaag leren jullie veel over de cultuur van Ecuador en Latijns-Amerika. Na het ontbijt worden jullie door een gezellige lokale gids meegenomen op een city tour door het prachtige Quito. Wij zorgen dat deze tour afgestemd is op de XX van XX uit Nederland. Dus geen oneindig gebrabbel over jaartallen en onmogelijk te onthouden feitjes, maar mooie verhalen die tot de verbeelding spreken en het verhaal van Quito en Ecuador vertellen. En geloof me, daar heeft deze stad er genoeg van. 

Dag 3 - secret garden hostel

mountainbiken

Morning XXboys/girls, klaar voor actie?! Vandaag gaan jullie mountainbiken, of zeg maar gerust, downhillen, door het prachtige Cotopaxi National Park! Cross dwars door de bergen en de prachtige páramo landschappen en geniet van geweldige uitzichten. Laat de adrenaline maar stromen XXchicos/chicas! Deze mooie tocht eindigt bij jullie slaapplek voor vannacht. Het heerlijke Secret Garden Hostel, midden in de natuur met adembenemend uitzicht op de Cotopaxi vulkaan. Nadat jullie hier lekker in de jacuzzi de spieren wat rust hebben gegeven schuiven jullie aan bij het diner om vervolgens moe maar voldaan in slaap te sukkelen.

Dag 4 - Secret Garden

Free day

Vandaag hebben jullie even een vrije dag, jullie zijn tenslote op vakantie he XXmannen/meiden! Secret Garden is een heerlijke plek om even goed te ontspannen, te chillen met geweldige views in een immense hangmat of lekker te badderen in de jacuzzi. Mochten jullie toch nog in zijn voor een dagje actie dan kunnen jullie vandaag paardrijden of hiken in Cotopaxi National Park. Dit immense natuurgebied is op verschillende manieren te ontdekken, the choice is yours XXchicos/chicas

Dag 5 - isinliví

quilotoa lake & hike

Ecuador is hét land bij uitstek om vette hikes te doen en guess what? Dat is precies wat jullie vandaag gaan doen! Jullie worden ’s ochtends vroeg opgehaald om naar het prachtige Quilotoa Lake te rijden. Dit 3 kilometer brede kratermeer ligt op bijna 4000 duizend meter hoogte en het uitzicht is alsof je onderdeel van een schilderij bent, adembenemend! Een rondje rond het meer hiken kost je al snel 5 uur. Jullie kunnen hier een klein stukje van wandelen waarna jullie door rijden naar het begin van een prachtige canyon om te beginnen aan een écht fantastische hike! Het landschap laat zich omschrijven als de canyon van The LionKing meets Machu Picchu, get it? Haha! De bergen zijn prachtig groen, op de achtergrond hoor je een rivier stromen en er zitten een paar stevige hellingen in. Toen ik deze hike deed regende het en zelfs dan is het fantastisch! Dit kan niet meer stuk XX! Als kers op de taart XXslapen jullie in de heerlijke XXLlullu Llama lodge. Lekker detoxen in de sauna en de spieren ontspannen in de jacuzzi waarna jullie aanschuiven bij het diner. Moe en voldaan je bed in rollen en heerlijk slapen! 

Dag 6 - nachtbus

thermale baden

Jullie zullen vandaag volledig ontspannen in de thermale baden van Papallacta! Een heuse spa-beleving! Spring in het ijskoude bad om vervolgens in één van de vele warme baden op te warmen en de bloedsomloop eens even goed te stimuleren, goodbye spierpijn! Helemaal fris en rozig zullen jullie de reis vervolgen naar Quito vanuit waar jullie de super de luxe nachtbus naar de Amazone instappen! Vandaag een reisdagje die jullie uiteindelijk diep in de Amazone van Ecuador gaat brengen! Een flink ritje voor de boeg! Dus nog lekker een flesje rood mee de bus in en jullie zullen slapen als baby’s, dulce sueños XXchicos/chicas! 

Dag 7 - Amazone

Jungle activities

In de ochtend komen jullie aan in Lago Agrio waar jullie worden opgepikt om de Amazone in te duiken, woohoo! Met een bus rijden jullie zo’n 2 uurtjes naar El Puente, de hoofdingang van het Cuyabeno reservaat. Het woord jungle wordt wereldwijd te pas en te onpas gebruikt, maar dit is the real dealHier zullen jullie eerst gaan lunchen voordat jullie verder varen, steeds dieper de jungle in, over de Cuyabeno rivier naar de lodge. Doordat deze rivier vrij smal is, kunnen jullie gedurende deze tocht al heel veel verschillende vogel- en apensoorten bewonderen langs weerszijde van de rivier. Sit back, relax & geniet van van de indrukwekkende natuur om je heen.

Bij aankomst in de Eco-lodge hebben jullie even de tijd om te chillen, waarna jullie een korte wandeling rondom de lodge zullen gaan doen. Met de sunset zullen jullie opzoek gaan naar dolfijnen in de nabijgelegen laguna’s! Daarna even een verfrissende duik terwijl de zon ondergaat. Zodra het donker is varen jullie terug waarbij er zo goed als zeker een paar  Na het diner zal de Engelssprekende gids een welkomstpraatje houden en een korte briefing geven over de activiteiten voor de komende dagen. Krijgen jullie er al zin in?!

Dag 8 - Amazone

inheemse stammen bezoeken en nighthike

Na het ontbijt volgen jullie de ‘Taricaya’ – het schildpadden pad – om de Seoqueya gemeenschap te bezoeken, waar sommige lokale families van de inheemse Siona stam leven. Een lid van de familie laat jullie zien hoe ze het yuca brood – ‘cassave’ – maakt en zal jullie uitnodigen om hier ook aan mee te doen.

De gids zal jullie vertellen over de lokale tradities en cultuur van de inheemse stammen en zal jullie de gemeenschap laten zien, voor jullie terug zullen gaan naar de lodge voor lunch. Hierna staat een bezoek bij de shaman op de planning, die gaat kijken of jullie op de helft van reis nog wel een zuivere ziel over hebben… Ben benieuwd wat het oordeel van de shaman is over XX’s ziel hehe. Zodra de avond valt zullen jullie opzoek gaan naar nachtelijke inwoners van de Amazone… In de nacht is de Amazone namelijk perfect voor het spotten van dieren en te genieten van de nachtelijke geluiden uit de jungle. Jullie zullen terugkeren naar de lodge voor het diner om vervolgens lekker te chillen in de lodge.

Dag 9 - BAÑOS

bye Amazone, hello baños

De laatste activiteit van deze vette Amazone-experience is een vroege kanotocht om de sunrise te bewonderen. De natuurlijke schoonheid en rust in de ochtend is echt waanzinnig. Na een ontbijtje en nadat jullie alle spullen hebben gepaakt, gaan jullie stroomopwaarts om de Cuyabeno brug te bereiken. Vervolgens gaan jullie je weg vervolgen richting Baños, een levendig dorpje met veel restaurantjes en pubs om even met elkaar te proosten op deze nu al waanzinnige reis! Jullie bereiken Baños in de loop van de avond zodat jullie nog de kroeg in kunnen duiken. Daarvoor nog even een goede bodem leggen met dé specialiteit van Ecuador: de Cavia?! Echt iets voor XX.

Jullie reizen op alle ritten met privévervoer. Dus geen gedoe met openbaar vervoer en wachten op busstation. Indien jullie willen, kunnen we zorgen dat er in elke bus een koelbox en een AUX-kabel aanwezig is. Dan wordt het zelfs onderweg nog gezellig hehe. Slapen doen jullie thuis maar!

Dag 10 - Baños

Raften, Canyoning & spa

ADVENTURE ALERT. Vandaag is het tijd om te raften en wel tot level IV rapids! Dit zijn ‘intense en krachtige, maar wel voorspelbare stroomversnellingen’ op een schaal van I tot VI. Kortom, dit het meest wilde water om in te raften voor mensen zonder ervaring – perfect dus! Dit is een hele vette en avontuurlijke activiteit in een super mooie omgeving op de Pastaza Rivier. Uit ervaring kan ik vertellen dat je rubberen sloep niet overeind  zal blijven…

Genoeg avontuur? Nee, nee, en nog eens nee! Na een voortreffelijke lokale lunch duiken jullie de natuur weer in om te gaan abseilen van watervallen en de adrenaline nog eens door dat lijf te laten gieren. Helemaal uitgeput komen jullie terug bij jullie hostel. In de avond kunnen jullie weer lekker op stap! Waar werkte ook alweer die leuke XXbarvrouw met die grote ogen?

Jullie kunnen jezelf na al dit avontuur eens even helemaal in de watten laten leggen bij een van de vele spa’s die je hier kunt vinden! Er is voor jullie transport geregeld naar de mooiste spa! Zonder twijfel de Luna Vulcán Adventure Spa met een aantal heerlijke jacuzzi’s en zwembaden in de bergen. Vanuit deze baden heb je een supermooi uitzicht over de stad. Je kunt hier optioneel verschillende behandelingen en massages nemen.  Echt een hele dikke aanrader!

Dag 11 - Baños

funday

Baños is het walhalla voor iedere lustrumreis: een gezellig klein dorpje met heerlijke restaurants, een super levendig uitgaansleven én er zijn vooral ongelofelijk veel activiteiten te ondernemen. Er is zoveel mogelijk en jullie de avond van tevoren nog kunnen bepalen wat je gaat doen. Je kunt hier ziplinen, rock-climben, bungeejumpen, parapente, paardrijden of mountainbiken. Of zoals co-founder Kees op de foto hiernaast kun je lekker de quad pakken en daarmee de omgeving van Baños verkennen. 

Bewonder prachtige watervallen of bezoek de Swing at the End of the World. Jullie hebben vandaag vrij te besteden voordat jullie ’s avonds de nachtbus pakken naar party en surf town Montañita!

Dag 12 - Montañita

aankomst

Stap de bus uit en de geur van de Stille Oceaan komt jullie tegemoet! Welkom in Montañita, de surf capital van Zuid-Amerika. In 2013 zijn hier nog de wereldkampioenschappen surfen gehouden. 

Montañita staat erom bekend dat er veel knappe XXsurfdudes/surfchicks uit Argentinië en Brazilië op feestvakantie komen én het gaat hier elke avond, zélfs in het laagseizoen, helemaal los bij de verschillende barretjes en clubs aan het strand. Wat wil je nog meer? Echt een heerlijke plek om je laatste dagen te vertoeven en om lekker uit te brakken op het strand. Dus… tassen droppen en cocktails bestellen dan maar?

Dag 13 - Montañita

Whale Watching

Hopelijk worden jullie niet te brak wakker, want vandaag gaan we de zee op! En niet zomaar, nee, we gaan walvissen spotten! Deze gigantische zoogdieren trekken in de zomerperiode van het zuiden van Chili naar het noorden richting Mexico om hun baby walvissen op te laten groeien. Een super gave ervaring om zo’n beest uit het water te zien springen! Let goed op kringen in het water, hieraan kan je herkennen dat er een walvis vlakbij is!

Dag 14 - montañita

chillen en surfen

Had ik al verklapt waar jullie je laatste dagen van de fantastische lustrumreis zullen vertoeven? Volgens mij niet! Check de foto hiernaast voor een tipje van de sluier van jullie amazing verblijf: XXeen dikke villa mét infinity pool én jacuzzi! Wij snappen natuurlijk helemaal als jullie lekker de hele dag bij het zwembad willen chillen, maar voor degene die wel weer toe zijn aan wat actie is er de mogelijkheid om vandaag surflessen te nemen voor pak ‘m beet $20. 

Dag 15 - vliegen

time to go home
unieke lustrumreizen naar midden- en zuid-amerika

De reis is helaas alweer ten einde gekomen. We hopen dat jullie een fantastische reis hebben gehad en in het vliegtuig heerlijk na hebben kunnen genieten van deze trip. We kunnen ons eigenlijk niet anders voorstellen! Hopelijk zien we jullie over 5 jaar weer terug in Mexico, Peru of Costa Rica!

Hello rainy/sunny/snowy (you never know) Holanda. Met een goede tan en waanzinnige herinneringen stappen jullie op dag 16 het vliegtuig uit. Welcome back!
 

accommodatie

Heerlijke jungle lodge in de Amazone
trendy selina hostel in Baños
dikke villa in Montañita

Lustrumfiesta pakket

Het Lustrumfiesta pakket staat hieronder beschreven. Met dit pakket hoeven jullie zelf echt bijna niks meer te regelen en kunnen jullie op de automatische piloot genieten van al het moois wat Ecuador te bieden heeft! Het Lustrumfiesta Pakket kunnen wij onder voorbehoud aanbieden voor €XX,00, op basis van XX reizigers en afhangend van de reisdata en beschikbaarheid. Uiteraard kunnen we dit reisvoorstel altijd nog aanpassen, speciale wensen toevoegen en de accommodaties en activiteiten up- of downgraden naar jullie wensen! De offerte is gebaseerd op de huidige EUR/USD wisselkoers.

included
  • Overnachtingen: Alle 15 overnachtingen inclusief 2 nachtjes in de nachtbus. Alle accommodaties worden aangeboden onder voorbehoud van beschikbaarheid. Wij gaan reserveringen maken als de eerste aanbetaling is voltooid.
  • Activiteiten:
    • Airport pick-up met een koelbox vol bier + een simkaart met internet
    • Cotopaxi vulkaan hiken & biken
    • City tour in Quito
    • Cooking class in Quito
    • Downhill mountainbiken in Cotopaxi National Park 
    • Activiteiten bij Secret Garden 
    •  Ontspannen in de thermale baden van Papallacta 
    • 3day/2night Amazone met verschillende activiteiten
    • Raften in Baños
    • Canyoning in Baños 
    • Transport naar de spa in Baños
    • Zeiltrip in Montañita 
  • Vervoer: Pickup van airport. Shuttle vervoer Quito – Cotopaxi – Quilotoa Lake – Nachtbus naar Cuyabeno – Baños – Nachtbus naar Montañita – Guayaquil aiport.
  • Maaltijden: Per dag waar aangegeven is het inbegrepen. O = ontbijt – L = lunch – D = diner
  • Entreegelden: Alle entreegelden voor de activiteiten zoals beschreven in het programma.
  • Begeleiding: 24/7 support van één of meerdere teamleden van het Lustrumfiesta team door middel van een lokale simkaart met internet, waardoor jullie ons te allen tijde kunnen bereiken. Een tourguide bij alle activiteiten die hierboven zijn genoemd.
  • Uitgebreid booklet: Inclusief alle info, vertrektijden, agencies, contacten, telefoonnummer, reisinfo, barretjes/restaurantjes, et cetera. Hierdoor kunnen jullie onafhankelijk reizen! De shuttle brengt jullie van locatie naar locatie en op locatie zal wanneer nodig een tourguide aanwezig zijn voor bepaalde trips
excluded
  • Internationaal vliegticket: Internationaal vliegticket Amsterdam – Quito en Guayaquil – Amsterdam.
  • Zakgeld: Centen die je zelf mee moet nemen voor biertjes, cuba libres, aanvullende trips, snacks, et cetera.
  • Fooien: Fooi is gebruikelijk in Latijns-Amerika, maar dit is natuurlijk optioneel.
zakgeld
  • Ontbijt is bijna elke dag inbegrepen dus hier hoeven jullie nauwelijks over na te denken en zullen jullie dus weinig kosten aan hebben!
  • Lunch kost gemiddeld 5 dollar, maar een lekkere goedkope lokale lunch kun je al scoren voor zo’n 3 dollar.
  • Diner kost zo tussen de 5 en 10 dollar, ligt ook een beetje aan de locatie. Natuurlijk kun je het overal zo gek maken als je zelf wilt en over het algemeen zijn de westerse tentjes wat duurder.
  • Drank & sigaretten; Een pakje peuken kost zo’n 5 dollar en een biertje op het terras of in t restaurant kost je ongeveer 2. Naast bier kun je overal heerlijke cocktails en tequila halen. Ook hier geldt weer dat het in de populaire lokale hotspot iets duurder is, denk dan aan 2 tot 5 voor een drankje. Cocktails heb je meestel voor 5 dollar.

Het is voor ons altijd lastig in te schatten hoeveel jullie precies zullen uitgeven aangezien het er natuurlijk aan ligt hoeveel en wat je drinkt en eet. Het exacte bedrag dat jullie nog extra uitgeven op jullie lustrumreis, hebben jullie dus helemaal zelf in de hand!

Overige opmerkingen
  • Paspoort: Je paspoort moet nog minimaal 6 maanden geldig zijn na je vertrek uit Ecuador.
  • ESTA: Wanneer je via de Verenigde Staten vliegt dien je een ESTA aan te vragen. Doe dit bijtijds. Indien je op of na 1 maart 2011 in Iran, Irak, Soedan, Syrië, Libië, Somalië, Jemen en/of Noord-Korea geweest bent, neem dan op tijd contact op met het consulaat van de US in Amsterdam om te kijken of het mogelijk is om een visa te verkrijgen. Dit om te voorkomen dat je ESTA wordt geweigerd en je hierdoor tegen extra kosten je vlucht moet omboeken óf een ander visum moet aanvragen.
  • Inentingen: We verwijzen jullie voor inentingen door naar deze link.
  • Planning: Het programma is onderhevig aan de dagen dat jullie vliegen. De volgende dingen kunnen veranderen:
    • Uitgaan: Soms kan er in het programma worden geschoven om ervoor te zorgen dat jullie in de weekenden in de grote steden en party towns zitten.
    • Vluchttijden: Aankomsttijd op de aankomstdag en de tijd van vertrek verandert eventueel het programma een beetje.
  • Speciale wensen: Mochten jullie nog speciale wensen hebben of iets willen veranderen of toevoegen, laat het ons weten!
  • Specificaties & ideeën: We hebben nog tientallen ideeën voor leuke plekjes om te lunchen, dineren en te zien, maar die info volgt later als jullie besluiten de boeking te doen! Zelfde geldt voor accommodaties en dergelijke.
WIL JE OP DE HOOGTE BLIJVEN VAN AL ONZE NIEUWTJES EN AVONTUREN IN LATIJNS-AMERIKA? VOLG ONS EN LAAT JE INSPIREREN!​
YouTube
Instagram

Dag XX - Tena

reisdagje & papallacta

Vandaag een reisdagje! Jullie shuttle brengt jullie vandaag naar Tena, aan de rand van de Ecuadoraanse Amazone. Een flink ritje voor de boeg! Geen zorgen; deze wordt opgebroken met een heerlijke activiteit. Hoe kunnen we deze rit beter op breken dan halverwege te stoppen en volledig te ontspannen in de thermale baden van Papallacta? Spring in het ijskoude bad om vervolgens in één van de vele warme baden op te warmen en de bloedsomloop eens even goed te stimuleren, goodbye spierpijn! Helemaal fris en rozig zullen jullie de reis vervolgen naar het lekker warme Tena, Hello Amazone!

Menu

special deal | bespaar een hoop

bevestig vroeg & ontvang meerdere gratis activiteiten !

Na een beheurlijk saaie & matige 1.5 jaar van Corona, is Lustrumfiesta weer helemaal up & running, back in business en hongerig om fantastische lustrumreizen te organiseren! Om de herwonnen vrijheid te vieren, hebben wij speciaal voor o.a. de leden van XX een fantastische deal samengesteld. Deze heerlijke korting geeft jullie nog meer budget om te spenderen aan cervezas, cocktails of andere lekkernijen. Nou, lekker hoor, maar wat houdt deze deal precies in? Jullie kunnen van ons tijdens jullie reis de volgende graties zaken krijgen:

  • Tour XX in XX t.w.v. XX euro p.p.
  • Diner XX in XX t.w.v. XX euro p.p.
  • Tour XX in XX t.w.v. XX euro p.p.
Als jullie 1 maand na het ontvangen van de eerste reisvoorstellen toezeggen met Lustrumfiesta op reis te gaan, krijgen jullie alle XX3 bovenstaande zaken graties en voor niks!

Note
: toezegging met ons op reis te gaan is voldoende. Jullie hebben uiteraard nog de mogelijkheid om het voorstel te perfectioneren!
Lustrumreis Ecuador Cotopaxi National Park Ruminahui hike
Chat openen
Hulp nodig?
Hola👋 Kunnen we je helpen? We zitten in Latijns-Amerika en dus hebben we een tijdverschil van zo'n 8 uur, we reageren zo snel mogelijk!